Emeklilik Başvuru Sonucu Sorgulama

 

Emeklilik başvuru sonucu sorgulama ekranından kuruma yaptığınız dilekçeli başvuru sonucunu evrak kayıt sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. Dilekçenin ilgili birime tahsis edilmesinden sonra ilgili birimler emekli olup olmadığınızı tespit etmek için bir çalışma yapmaktadır. Bilindiği üzere emekli olabilmeniz için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Bu şartlar genel yönleri ile;

---- Primlerinin ödenmiş olması,

---- Belirlenen gün sayısını doldurmuş olması

---- Kademeli emeklilik yasasına göre elirlenen yaşı doldurmuş olması şartlarıdır.

Yukarıda belirtilmiş olan şartları yerine getiren her çalışan emeklilik dilekçelerini SGK’ya ileterek emeklilik işlemlerinin başlamasını talep edebileceklerdir. Detaylı Emeklilik Başvurusu şartlarını ŞU KONUMUNDAN inceleyebilirsiniz. 

Önemli Not: Genel anlamda Emeklilik Tahsis İşlemleri 1 – 3 ay arası sürebilmektedir. Bu sebeple sisteme yansıyıp yansımadığından emeklilik başvuru dilekçesinin işleme konulup konulmadığını kesin olarak tespit etmek mümkün değildir. 

Emeklilik Başvuru Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emeklilik dilekçesi kurumlara verilebilir veya online olarak e-devlet üzerinden emeklilik başvurusu gerçekleştirilebilir. 

---- Emeklilik dilekçesi sorgulama işleminiz için Aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekiyor,

---- Açılan sayfada bulunan kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazınız,

---- Kutucuğun yan tarafında bulunan kayıt yılı kısmına sistemde bulunan seçeneklerden size uygun olanı seçmelisiniz,

---- Bilgilerinizi seçtikten sonra sistemde bulunan “Evrak Ara” butonuna basarak emeklilik dilekçesi sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız,

Dediğimiz gibi eğer herhangi bir dilekçeniz yoktur diye bir cevap alırsanız 1-3 Aylık tebliğ edilme süreci içerisinde olabileceğinizi unutmayınız. 

EMEKLİLİK BAŞVURUSU SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI