Emeklilik Kaydı Sorgulama

 

Emeklilik kaydı sorgulama nasıl yapılır, emeklilik kayıt işlemleri e devlet üzerinden şifresiz olarak yapılır mı, emeklilik kayıt ekranı... Emeklilik sitemizde uzmanlara yoğun olarak sorulan emeklilik kayıt işlemleri ile ilgili iblgiler vereceğiz. 

Emeklilik Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emeklilik kaydı sorgulama sadece SGK üzerinden primleri yatırılanlar için E-Devlet ekranından yapılmaktadır. E devlet sistemine giriş yapabilmek için öncelikle şifreli giriş yapmanız gerekmektedir. E devlet şifresi nasıl alınır aşağıda açıklanmıştır. 

E Devlet Şifre Nasıl Alınır Bilgilendirmesi

Şifre, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı, geçici koruma izin belgesi) ibraz edilerek yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

---- E-Devlet şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

---- Aynı şekilde; mobil imza, elektronik imza, internet bankacılığı ve T.C. kimlik kartı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir.

E Devlet şifresini temin ettikten SSK emeklilik kaydı sorgulamayı aşağıdaki yönergeler üzerinden  yapabilirsiniz. 

---- Öncelikle aşağıdaki resmi sayfa linkine tıklamanız gerekmektedir.,

---- Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız,

---- Bu sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise E-Devlet şifrenizi yazmalısınız,

---- Bütün bilgileri yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sisteme girişinizi gerçekleştirebilir emeklilik kaydı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!!!!

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI